Menu Zamknij

Kategoria: Kredyty mieszkaniowe

Ranking kredytów na mieszkanie – kwiecień 2015 r.

Kredyty mieszkaniowe stanowią ogromny udział w zyskach bankowych, są porównywalne z kredytami firmowymi, a ich popularność z roku na rok wzrasta, co jest związane z niskimi stopami procentowymi. Popyt na kredyty mieszkaniowe jest wysoki, ich dostępność jest na bardzo dużym poziomie, dlatego w momencie zaciągania kredytu na mieszkanie, warto mieć świadomość o tym które kredyty na mieszkanie są dobrym rozwiązaniem, a których raczej unikać.

Ranking kredytów na budowę domu – luty 2015 r

Ranking kredytów na budowę domuKiedy chcemy wybudować własny dom możemy skorzystać z kredytu budowlanego, ale także z kredytu hipotecznego (na pierwszy rzut oka to może brzmieć tak samo, jednak tak nie jest).

Kredyt na budowę domu to kredyt niemal tak samo popularny jak znany kredyt hipoteczny. Jest to produkt w pewnym sensie pokrewny, ale różniący się kilkoma elementami w umowach. Dzięki kredytowi na budowę domu w końcu jednak ruszą prace budowlane na naszym terenie. Kredyty te zazwyczaj nie uwzględniają możliwości zakupu działki budowlanej, a więc nad tą kwestią będziemy musieli samodzielnie popracować wcześniej, na przykład kredytując się osobno na zakup działki lub korzystając z opcji kredytu gotówkowego.

Najkorzystniejszy kredyt Mieszkanie dla Młodych – porównanie ofert

mdmOd 2014 roku ruszył nowy program, pomagający młodym osobom i rodzinom w starcie w życie przy zakupie domu bądź mieszkania. Mieszkanie dla młodych cieszy się coraz większą popularnością, jednak zasady (tutaj więcej: http://www.forum-kredytowe.pl/c/mieszkanie-dla-mlodych-74/) jakie w nim obowiązują przeprowadzają mocną selekcję wśród wnioskodawców.

Najtańszy kredyt na mieszkanie – porównanie banków w marcu 2014

kredyty mieszkanioweOstatnie zmiany w prawie bankowym sprawiły, że od stycznia 2014 roku w kwestii kredytów zmieniło się wiele. Dopasować musiał się każdy bank. Nie jest już tak łatwo o kredyty hipoteczne jak przed laty. Teraz, by w ogóle zacząć marzyć o skorzystaniu z jakiegokolwiek kredytu musimy posiadać określony wkład własny. Od tego roku jest to minimum 5% kwoty wartości nieruchomości.