Wielkimi krokami zbliża się do nas okres wiosenny. Wiąże się nie tylko ze słonecznymi dniami, ale również z pewnymi troskami, których przysparzają rosnące wydatki. Jak wynika z opinii ekspertów coraz częściej jest opłacać wszystko w terminie bieżących zarobków. Jedyną pomocą w takiej sytuacji jest zaciągnięcie pożyczki czy też kredytu. Jak się do tego przygotować i przekalkować wszystko by utrzymać płynność finansować swojego budżetu? O tym w dzisiejszym artykule.
Planowanie kredytu czyli jak zachować płynność finansową
Rewolucję ostatnio na rynku zrobił kalkulator kredytowy dzięki, któremu możemy planować kwoty zaciąganego kredytu. Służy on w głównej mierze do obliczenie wysokości wszystkich rat zaciąganego zobowiązania. Podstawą do takich kalkulacji jest podanie wysokości kredytu, oprocentowania, warunków kapitalizacji, prowizji, okresu spłaty i rodzaju rat kredytowych.
Jak działa kalkulator kredytowy?
Dzięki temu wygodnemu urządzeniu możesz między innymi porównać rzeczywisty koszt kredytu różnych ofert i dokonać najkorzystniejszego wyboru dla siebie. Co należy przygotować aby sprawnie obliczyć wszystko w kalkulatorze:
- Kwota na jaką będzie zaciągany planowany kredyt
- Oprocentowanie kredytu w skali roku (tzw. oprocentowanie nominalne)
- Czas w jakim ma nastąpić spłata kredytu
- Kapitalizacja odsetek (może to być kapitalizacja miesięczna bądź kwartalna)
- Wybrany rodzaj rat (równe, malejące: więcej w )
- Narzucana prowizja przez instytucję udzielającą kredytu.
Musisz wziąć pod uwagę jednak to, że w minimalny sposób wyliczenia Twoje z pomocą kalkulatora kredytowego mogą się różnić od danych w banku. Wynikać to może z sposobu wyliczania odsetek, ponieważ bank bierze pod uwagę dokładną ilość dni w poszczególnych miesiącach, kalkulator kredytowy ma stała liczbę i to jest 30 dni. Różnica taka często też wynika z zaokrągleń w wynikach.
Jeżeli chcesz porównać oferty kredytów i sprawdzić jak będą kształtowały się koszty i poszczególne raty w Twoim przypadku zapraszamy Cię na naszą stronę internetową.