Menu Zamknij

Ranking kredytów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wybór banku, w którym zdecydujemy się zaciągnąć długoterminowe zobowiązanie, jakim jest kredyt hipoteczny, nie jest sprawą łatwą.
Powinien być przemyślany i poprzedzony dokładną analizą. Codziennie jesteśmy zasypywani nowymi informacjami na temat wspaniałych promocji bankowych i super okazji. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że wśród wielu ofert szalenie trudno jest odnaleźć tą jedyną, najkorzystniejszą ofertę kredytu.

Serwis Ranking Kredytów powstał z myślą o tych osobach, dla których wybór kredytu mieszkaniowego jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu.

Kredyty budowlano-hipoteczne

Okazuje się, że ranking kredytów mieszkaniowych ma się wielce dobrze, a nawet tych denominowanych we franku szwajcarskim. System bankowy jest stabilny, kredyty hipoteczne nie należą do portfela kredytów zagrożonych. Nawet jeśli kurs CHF/PLN przekroczyłby magiczną granice 4 zł, chodź po ostatniej decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego o utrzymywaniu sztywnego kursu CHF do Euro na poziomie nieprzekraczającym 1,20 raczej to niemożliwe przynajmniej w najbliższej przyszłości, więc nie będzie problemów z terminową spłatą rat kredytów denominowanych w CHF.

Dzieje się tak dlatego, iż osoby zadłużone w szwajcarskiej walucie należą raczej do zamożniejszej części społeczeństwa. Niski koszt obsługi zadłużenia kredytów we franku w porównaniu do złotowych kredytów, sprzyja dobrej kondycji portfela kredytów mieszkaniowych w CHF. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja ilości sprzedanych kredytów mieszkaniowych denominowanych we frankach szwajcarskich na tle rynku kredytów mieszkaniowych tak mówi ranking kredytów, począwszy od 2005 roku.

Kredyty hipoteczne w CHF

Patrząc na dane statystyczne zawarte w tabeli powyżej okazuje się, iż z kredytami frankowymi nie jest tak źle. Największy boom na kredyt mieliśmy w 2008 roku, kiedy to kurs franka szafował po dołach wykresu CHF/PLN. Od 2005 roku liczba nowych kredytów zaciągniętych w szwajcarskiej walucie wzrosła o blisko 100 %. Do 2008 roku udział kredytów denominowanych w CHF obejmował połowę ogólnej liczby udzielonych kredytów mieszkaniowych. Jedyny wyraźny spadek można było zauważyć w roku 2011 w stosunku do 2010. Wynika to może z niekompletnych danych, gdyż 2011 rok nie dobiegł jeszcze końca, więc liczba ta może się zwiększyć. Dla zobrazowania sytuacji na rankingu kredytów mieszkaniowych, przyjrzyjcie się wykresowi znajdującym się poniżej.

Ranking kredytów mieszkaniowych

Kolorem zielonym zaznaczyliśmy kredyty denominowane w szwajcarskiej walucie, kolorem czerwonym, a może i bordowym (przepraszamy nie jesteśmy specjalistami od kolorystyki) kredyty hipoteczne udzielone w każdej dostępnej na rynku walucie, w tym w PLN. Wyraźnie widać, iż kredyty w walucie szwajcarskiej nie tracą na popularności, mimo zaostrzenia przez banki procedur przyznawania kredytów denominowanych w obcej walucie oraz wycofania się kliku banków z oferowania kredytów w CHF. Obecnie jedynie cztery banki udzielają kredytów frankowych tj. BPH, Nordea, PKO BP oraz Deutsche Bank. Oferowane przez nich marże nie zachęcają do zaciągania kredytów we franku szwajcarskim.

Podsumowując powyższe informacje, mimo nagonki ze strony mediów o niezaciąganiu kredytów frankowych, Rekomendacji KNF-u, wysokich marż i niskiej podaży kredytów oraz rosnącego kursu franka w 2011 roku, nie zastopowało to skutecznie popularności frankowych kredytów. Fenomen socjologiczny, a może wrodzona chęć robienia na przekór? Nie naszą kompetencją jest rozstrzyganie tego dość dziwnego zjawiska.

Na zakończenie przytoczymy jeszcze jedną informację z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski, która może nieco zadziwić, zwłaszcza polityków. Otóż okazuje się, iż w portfelu kredytów mieszkaniowych denominowanych w szwajcarskiej walucie w I półroczu 2011 roku, jedynie 1,53 % z nich jest zagrożonych. Natomiast aż 3,11 % kredytów mieszkaniowych udzielonych w rodzimej walucie jest zagrożonych w odniesieniu do całego portfela kredytów mieszkaniowych w PLN. Praktycznie dwukrotnie więcej.

Ranking Kredytów 2014 – Oprocentowanie – Cena kredytu – czyli, gdzie najkorzystniej?

Ranking Kredytów 2014 – Zdolność kredytowa – Zobacz który bank pożyczy Ci najwięcej?

Kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o dochodach
Procedura uproszczona w kredycie hipotecznym!
Nie musisz przedstawiać zaświadczenia o zarobkach – jeśli posiadasz wkład własny, wystarczy Twoje oświadczenie, a bank wyliczy twoją zdolność kredytową!

Kredyt hipoteczny do 110% wartości nieruchomości
Maksymalnie możesz otrzymać kredyt w wysokości 110% wartości nieruchomości.
Dzięki temu sfinansujesz 100% inwestycji plus 10% przeznaczyć na opłaty związane z kredytem, takie jak prowizja banku, koszty ubezpieczeń, koszty ustanowienia hipoteki, opłaty notarialne, itp.

Skonfiguruj swój własny ranking kredytów w roku 2014 !

Zastanów się jakie parametry kredytu są dla Ciebie najistotniejsze:

Wybierz najważniejsze dla Ciebie elementy kredytu w 2014 roku:

  1. szybka decyzja kredytowa
  2. niskie oprocentowanie kredytu
  3. maksymalny okres kredytowania
  4. brak prowizji za udzielenie kredytu
  5. brak opłat za przewalutowanie kredytu (możliwość wielokrotnej zmiany waluty)
  6. brak opłat za wcześniejszą/całkowitą spłatę kredytu
  7. maksymalna kwota kredytu – finansowanie do 100% kosztów inwestycji
  8. możliwość łączenia celów kredytowania (np. zakupu mieszkania i jego wykończenie)
  9. bezpieczeństwo – np.ubezpieczenie na życie
  10. uproszczona procedura badania zdolności kredytowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *